Bernina Bernette Milan 8

Druh šicího stroje
elektronické

• Snadné nastavování šicích stehů, výběr šicích stehů
  • , zakoupeno v Ráj šití

Manželka si zakoupila tento stroj pro šití pečvorku a je s ním nadmíru spokojená.

• , zakoupeno v Svět šití

• Jednoduchá obsluha, automatické šití, skvělá cena na www.světšití.cz.

Doporučuji, vybrala jsem si ho na radu obchodu Svět šití. Vysvětlil mi všechny důvody, proč vybrat právě tento stroj, Původně jsem uvažovala o jiné značce, ale Bernette je opravdu skvělý stroj.

Světlo
Druh chapače
Drop-in horizontální
Druh šicího stroje
elektronické

Bernette Milan 8 šicí stroj - záruka 3 roky + taška

Tento šicí stroj je určen všem, kteří hledají kvalitu bez kompromisů. Špičkový design spolu s elektronickými funkcemi vytváří kombinaci, které jen stěží odoláte. Bernette Milan 8 je připraven pro ten nejlepší výkon na každém Vašem projektu.

Bernette Milan 8 v novém designu.

Šicí stroj Bernette Milan 8 + červená taška za výhodnou cenu !

Jako dárek navíc dostanete patku s horním podáváním "kráčející".

Základní charakteristika 150 stehů v základní nabídce, overlockové, strečové, vyšívací, speciální stehy pro quiltování a patchwork a mnoho dalších stehů.

Možnost kombinování až 40 stehů do paměti stroje pro vytváření originálních řad stehů včetně velkých a malých písmen abecedy.

Velký grafický modře podsvícený LCD displej, který Vás informuje o aktuálním nastavení stroje.

Jednoduchá volba stehů pomocí číselné klávesnice. Stačí zadat číslo stehu a lze ihned šít.

Automatické nastavení délky a šířky stehu s možností dodatečného nastavení.

Nastavení pozice jehly (15 pozic) u rovného stehu pro snadné prošívání a všívání zipů.

Robustní celokovová konstrukce těla stroje včetně mechaniky zaručuje velmi tichý chod stroje a dlouhou životnost.

Horizontální magnetický rotační chapač s antiblokem zabraňuje zaseknutí nitě a díky magnetu je chapač stabilní a tichý.

Průhledný kryt chapače znamená vždy dokonalý přehled o množství spodní nitě na cívce, kdykoliv během šití.

Snadná výměna cívky spodní nitě.

Automatické vytažení spodní nitě

Tlačítko START/STOP s barevnou signalizací , slouží pro šití bez pedálu. Stroj se rozjede a zastaví pouze stiskem tlačítka.

Oddělená regulace rychlosti šití posuvným regulátorem přímo na stroji.

Volba polohy jehly při zastavení. Stroj může automaticky zastavovat nejen s jehlou nahoře, ale i s jehlou dole.

Automatická senzorová knoflíková dírka (10 druhů). Dírka se ušije zcela automaticky a přesně na rozměr knoflíku, pro který je určena.

Programovatelné automatické zapošití na začátku i konci švu.

Automatický látací program Vám umožní velmi rychle opravit poškozené místo.

Osvětlení pracovní plochy pomocí dvou LED světel, již žádná výměna žárovek.

Úzké a dlouhé volné rameno pro šití uzavřených částí, například rukávů a nohavic.

Šestinásobně dělený podavač se speciálě tvarovanými zuby Vám zajistí snadný začátek šití a plynulé podávání všech druhů látek například až 10 vrstev jeansoviny.

Regulace tlaku přítlačné patky Vám usnadní šití zejména pružných a tenkých látek.

Velký zdvih přítlačné patky (základní poloha 6 mm, maximální 9 mm).

Rychloupínací systém výměny šicích patek – patku vyměníte během okamžiku a bez šroubování.

Tlačítko pro zafixování patky pro hladké přešití i mnohonásobných skladů.

Navlékač horní nitě provleče nit ouškem jehly během okamžiku.

Automatická spojka pro rychlé a snadné navíjení cívky spodní nitě.

Šití dvojjehlou pro ozdobné šití a zkracování triček.

Ovládání podavače pro volný posuv látky při quiltování, vyšívání a přišívání knoflíků.

Praktický ořez nitě na bočním krytu stroje.

Pevný kryt chrání stroj před prachem a poškozením.

Nastavitelná šířka stehu do 7 mm.

Nastavitelná délka stehu do 5 mm.

Rychlost šití až 800 stehů za minutu.

Plynulá regulace rychlosti šití.

Příslušenství dodávané se strojemPatka univerzální, overlocková patka, oboustranná patka pro všívání zipů, patka pro šití knoflíkových dírek, patka pro přišívání knoflíků, patka látací, patka pro lemování slepým stehem, patka pro quiltování s vodičem 1/4 palce, patka vyšívací, velká a malá zarážka nitě, vodič pro quilt, šroubovák, párač, cívky (4 ks), sada jehel (5 ks), přídavný kolík, podložka pod nit, nožní spouštěč, látkový kryt.

Parametry

Typ stroje elektronický

Chapač rotační horizontální

Display

ANO - LCD

Doporučení šicích parametrů na displeji

Počet stehů 150

Tlačítka přímé volby

Automatické šití knoflíkových dírek

Vyšívání monogramů - písmen

ANO

Ukládání stehů do paměti stroje

ANO - 40 stehů

Regulace napětí horní nitě

Regulace napětí spodní nitě

Nastavení délky stehu

ANO - max. 5 mm

Nastavení šířky stehu

ANO - max. 7 mm

Nastavení pozice jehly u rovného stehu

Automatické polohování jehly – nahoře/dole

ANO

Navlékač horní nitě do jehly

ANO - manuální

Regulace tlaku přítlačné patky

Horní podávání

ANO - dokoupitelná patka

Vypnutí podavače

Podávní do strany

Automatické zapošití

ANO

Ořez nitě na bočním krytu

Automatický odstříh

Šití dvojjehlou

ANO

Automatická kontrola přetržení horní nitě

Automatická kontrola spodní nitě

Volné rameno

Kolení páka

Šití bez pedálu

ANO

Stolek pro rozšíření pracovní plochy

ANO - dokoupitelný

Vyšívací modul

USB

Maximální rychlost šití (rovný steh) 830

Kryt stroje

ANO - látkový

Tělo stroje vyrobené z kovu

Hmotnost 8,5 kg

Záruka 36 měsíců

Kvalitní záruční a pozáruční servis s komfortním vyzvednutím šicího stroje přímo u zákazníka je naprostou samozřejmostí !

• Snadné nastavování šicích stehů, výběr šicích stehů

Šící stroj této značky mám 25 let a jsem sním velmi spokojená,a to na něm šiji dá se říct skoro každý den a za celou dobu žádný problém,líbí se mi že je celý kovový,kdybych si měla vybírat znovu,volím tuto značku

• , zakoupeno v Ráj šití

• , zakoupeno v Svět šití

• Jednoduchá obsluha, automatické šití, skvělá cena na www.světšití.cz.

zatím naprostá spokojenost

• Bohaté příslušenství
    • Možnost šití bez pedálu
    • Navlékač jehly
    • Rotační chapač
    • Malý prostor kolem volného ramene. Když šiju třeba nohavice zakončené stahováním na brzdičku, občas se mi tam olivka seká.

Přečetla jsem hodně recenzí a zkušeností uživatelů (pomohla i Heureka) a nakonec jsem se rozhodla pro Bernette Milan 5 a nelituji. Stroj má mnoho užitečných funkcí, veliký výběr stehů, vyšívá abecedu. Mohu si zvolit, jestli na konci šití jehla zůstane v látce, což se hodí při šití v rozích. Praktický je také šuplík na patky, v němž najdete i přehled všech stehů a jednoduchý návod.
    Opravdu oceňuji tichý chod. Šití, když děti spí, už není problém.
    Chvílemi mám pocit, že je můj Milánek chytřejší než já. Na displeji mi zobrazí doporučovanou patku pro každý steh, potřebné je možné uložit do paměti, u šití knoflíkové dírky stačí zmáčknout tlačítko a jen se na něj dívat. Je prostě úžasný. Ale jsme zatím na začátku našeho vztahu a teprve se seznamujeme. Snad mi moje zamilovanost vydrží.
    Oproti mému předchozímu Singer Family 8280 je to nebetyčný rozdíl (to už je takový zvyk hanit bývalé). Šetří nejen čas ale i moje nervy a trpělivost. Šití s ním je opravdu radost.
    Teď jen upřímně doufám, že to samé budu moct říct i za několik let a že se s ním už nerozejdu.

• perfektní
    • -

s tímhle miláčkem je šití radost

• -tichý chod stroje
    • -snadné ovládání mnoha funkcí stroje
    • -3letá záruční doba
    • -žádné jsem zatím nezjistila

Stroj jsem si vybrala po dlouhém váhání a čtení recenzí na různé značky šicích strojů a nelituji. Stroj má mnoho funkcí, asi nevyužiju všechny, ale pro domácí šití i šití patchworku je úplně ideální. Velmi mi vyhovuje řízení rychlosti šití stehů, snadné navlékání nitě, viditelná spodní cívka, tichý chod stroje, velký výběr vyšívacích stehů. Po mé staré Veritasce je to velký rozdíl, ale zvykám si rychle. Vzhledem k výběru funkcí, pohodlnosti ovládání, velmi snadnému používání různých funkcí považuji i cenu stroje za velmi dobrou a domnívám se, že kvalita stroje odpovídá jeho ceně. Tento šicí stroj doporučuji.

• , zakoupeno v Bernina Centrum Andrea Votrubcová

• Poměrně jednoduché ovládání, přesné nastavení tlačítky.
    • Zatím nic

Doporučuji, stroj jsem vybral sám podle recenzí a jsem zatím spokojen.