Janome 603 DXL

Kontrola přetržení horní nitě

• , zakoupeno v Šicí stroje

Spokojenost

• , zakoupeno v Ráj šití

• tlačítko Start/stop - umožní šít bez pedálu, rychlost šití lze regulovat posunovacím ovládáním.
    • dobré osvětlení šicí desky
    • hodně druhů stehů, vhodné i pro elastické materiály
    • manuální nastavení přítlaku patky - důležité při šití úpletů, obvykle je k dispozici pouze u dražších strojů
    • tichý chod
    • prošije i silnější materiál (kočárkovinu)
    • pohodlné navlékání nitě i navíjení spodní nitě
    • celkově jsem spokojená, snad bude stroj bezporuchový a bytelný
    • srozumitelný návod, k dispozici i v pdf
    • odřezávač by mohl být poblíž jehly, ale takto je umístěn u mnoha jiných strojů
    • při navíjení spodní nitě je nutno použít nůžky, některé stroje mají odřezávač blízko hřídelky pro navíjení spodní cívky
  • , zakoupeno v Šicí stroje shop

Jsem švadlena a chtěla jsem kvalitní stroj,jednoduché ovládání,tichý chod,mám jej krátce,teprve se seznamuji

Barva
Kolenní páka
Informace o výběru patky podle zvoleného střihu
Polohování jehly
Kontrola přetržení horní nitě

Elektronický šicí stroj Janome 603 DXL nabízí 60 programů a 120 šicích technik. Tento stroj má obrovské možnosti šití za vynikající cenu. Snadné ovládání, 7 typů knoflíkových dírek, speciální Janome SFS podavač, který zaručí bezproblémové podávání všech typů látek.

Záruka 5 let zařazuje tuto značku mazi nejkvalitnější šicí stroje na světě.

Šicí stroje Janome jsou špičkové stroje za vynikající cenu od japonského výrobce. Tyto stroje mají servisní cyklus a životnost několikanásobně delší, než jiné značky, více než 500 motohodin. Janome má většinový podíl výroby šicích strojů a zajišťuje výrobu některým značkám jako je Elna (Janome je vlastníkem této značky), Pfaff, Husqvarna.

60 šicích programů: stehy základní, elastické (strečové), overlockové a plastické vyšívací, speciální stehy pro quiltování a patchwork a mnoho dalších stehů.

Horizontální rotační chapač poslední generace, zvětšená velikost pro šíři cikcaku až 7mm, patent Janome, zabraňuje vyskočení a zaseknutí nitě.

Volné rameno pro šití rukávů a nohavic.

Automatický navlékač nitě - jedním stiskem lehce navlečete nit do ouška.

Intuitivní LCD displej, který vás informuje o aktuálním nastaveném stehu - stroj vám ukáže šířku stehu, délku stehu, ukáže vám zvolené číslo programu a ještě vám doporučí typ patky. Jednoduchým stiskem tlačítka můžete tyto parametry měnit. V případě, že nastavíte například šířku stehu, která pro daný steh již není povolena, dojde k upozornění a stroj si sám pohlídá maximální hodnotu.

Velkoplošné podávací zoubky SFS-Super: podávací systém - sedminásobně dělený podavač se speciálně tvarovanými zuby Vám zajistí snadný začátek šití a plynulé podávání všech druhů látek, pravidelný steh a šíři cikcaku až 7mm.

Janome blokový podavač SFS - technologie průmyslových strojů - Superior Plus Feed System™   SFS a SFS+

Janome má na rozdíl od konkurenčních strojů vícenásobné podavače.
Tento systém pohybuje podavačem tak, aby podavač byl s materiálem co nejdéle v rovnoběžné pozici, tím je materiál podáván pohodlněji, rovnoměrně a dokáže šít jak silné, tak jemné materiály:

Ovládací prvky u patky stroje - tlačítko start stop pro ruční spuštění stroje, tlačítko pro automatické zapošití na materiálu, vynikající osvětlení pracovní plochy.

Vlastnosti šicího stroje Janome 603 DXL:
Stehy na předním panelu, jednoduché nastavení na displeji
LCD displej, který vás informuje o aktuálním nastaveném stehu
Jednoduchá volba stehů pomocí tlačítek - stačí zvolit číslo stehu a můžete ihned šít
Automatické nastavení délky a šířky stehu s možností dodatečného nastavení
Nastavení pozice jehly u rovného stehu pro snadné prošívání a všívání zipů
Celokovová robustní konstrukce těla stroje včetně mechaniky zaručuje velmi tichý chod stroje a dlouhou životnost
Horizontální rotační chapač Janome je velmi stabilní a tichý a díky patentované konstrukci nedochází k zaseknutí chapače nebo vyskočení
Průhledný kryt chapače umožňuje dokonalý přehled o množství spodní nitě na cívce, kdykoliv během šití
Konstrukce chapače umožňuje snadnou výměnu cívky spodní nitě
Manuální nastavení přítlaku patky
Kvalitní osvětlení pracovní plochy
Praktická schránka na příslušenství
Dostatečně dlouhé volné rameno
Tlačítko Start/Stop slouží pro šití bez pedálu - stroj se rozjede a zastaví pouze stiskem tlačítka
Elektronický ruční spouštěč - umožní jemnou regulaci rychlosti šití a stabilitu síly vpichu jehly
Automatické vytažení spodní nitě pomocí tlačítka pro polohu jehly
Volba polohy jehly při zastavení - stroj může automaticky zastavovat nejen s jehlou nahoře, ale i s jehlou dole
Automatická senzorová knoflíková dírka (6 druhů včetně konfekčních), dírka se ušije zcela automaticky a přesně na rozměr knoflíku, pro který je určena
Automatický navlékač horní nitě provleče nit ouškem jehly během okamžiku
Automatická spojka pro rychlé a snadné navíjení cívky spodní nitě
SFS-Super podávací systém - sedminásobně dělený podavač se speciálně tvarovanými zuby Vám zajistí snadný začátek šití a plynulé podávání všech druhů látek, je určen pro lehčí a středně těžké materiály.
Rychloupínací systém výměny šicích patek Matic - patku vyměníte během okamžiku a bez šroubování
Šití dvojjehlou pro ozdobné šití a zkracování triček
Speciální program pro látání
Extra silný vpich jehly do materiálu
Ovládání podavače pro volný posuv látky při quiltování, vyšívání a přišívání knoflíků
Praktický ořez nitě na bočním krytu stroje
Nastavitelná šířka stehu max. 7 mm
Nastavitelná délka stehu max. 4,5 mm
Český podrobný návod samozřejmostí
Výkon motorku je 35W - Janome je výrobcem robotů v Japonsku. Motorky, které jsou používány u našich strojů, vycházejí z koncepce Janome Robotics. Díky kvalitnímu převodování skutečný točivý moment odpovídá motorkům o síle 2 násobku, takže 35W je vlastně 70W. Prošití více vrstev materiálu není žádný problém. Přitom je zde zásadní úspora el. energie.

Standardní příslušenství stroje Janome 603 DXL:
Patka univerzální
Patka pro všívání zipů
Patka pro automatické obšívání dírek
Patka obrubovací
Patka pro slepý steh
Protiprachový kryt stroje
Sada jehel
Cívky (3ks)
Páraček
Přídavný vertikální niťový kolík
Malý a velký držák cívky
Štěteček pro odstranění nečistot
Plstěná podložka cívky
Pedál a standartní příslušenství pro funkci stroje

• , zakoupeno v Šicí stroje

Spokojenost

• , zakoupeno v Ráj šití

• dobré osvětlení šicí desky
    • hodně druhů stehů, vhodné i pro elastické materiály
    • tichý chod
    • prošije i silnější materiál (kočárkovinu)
    • pohodlné navlékání nitě i navíjení spodní nitě
    • celkově jsem spokojená, snad bude stroj bezporuchový a bytelný
    • srozumitelný návod, k dispozici i v pdf

• , zakoupeno v Šicí stroje shop

Dosud jsem šila na stroji, který jsem si koupila před 34 lety. Jsem spokojená. Na šití bez pedálu jsem si rychle zvykla, je to fajn.

• , zakoupeno v šicí stroje Radovský

• Jednoduché, intuitivní ovládání, manuální přítlak patky, krásně šije úplety i teplákovinu...
  • , zakoupeno v Šicí stroje shop

Stroj šije tiše, krásně podává látku a dobře šije úplet, to byl i hlavní důvod proč jsem tento druh stroje chtěla, má regulaci přítlaku patky, kterou při šití využívám.. Dobré pružné stehy. Maximální spokojenost.

• , zakoupeno v Šicí stroje shop

Super stroj, jednoduchý na ovládání, tichý, samé superlativy...

• , zakoupeno v MALL.CZ

Již dříve jsem měla dobré zkušenosti se značkou Janome.
    Stroj je docela tichý, krásně lehce šije i mnohonásobné sklady. Umí hodně rozmanitých stehů včetně různých dírek, v příslušenství 7 specifických patek, 4 spodní člunky, páráček a další. Trochu mi nevyhovuje horizontální úchyt na špulku horní nitě, ale dá se nahradit přídavným vertikálním :-). Vhodný pro pokročilejší švadlenky a lidi, kteří to s šitím myslí vážně.

• , zakoupeno v Šicí stroje shop

• šije skvěle nejen úplety
    • mnoho druhů stehů vč. ozdobných
    • snadná obsluha
    • krásné provedení
    • pěkně zpracovaný návod k použití
    • základní patky na šití všech druhů stehů jsou součástí balení
    • tichý chod
    • šroubek na utahování jehly
    • nic jiného jsem zatím nenašla

Stroj je naprosto perfektní. Měla jsem trochu obavy z ovládání, ale je naprosto intuitivní a jednoduché. Líbí se mi, že si stroj řekne, jakou použít patku k jednotlivým stehům - vynikající blbuvzdorná vychytávka. Podrobný návod k použití také velmi pomůže.
    Trochu mě mrzí (nyní bohužel standardní) způsob výměny jehly. U starého stroje stejné značky jsem měla "motýlka" a při výměně nebyl třeba šroubováček, vyřešila jsem to tedy přendáním motýlka na nový stroj. Jen nechápu, proč výrobce takové vychytávky nenechává i u nových modelů, když tam evidentně fungují stejně dobře. Jsem zvyklá si v průběhu šití jehly často přehazovat (dle síly prošívaných vrstev, dvojjehly na ozdobné šití...), takže pro mě je to dost zásadní. Ale to je asi jen můj problém a otázka zvyku, možná trochu pohodlnost:-)
    Navlékač jehly je naprostá pecka!!!
    Pro mě zásadní je možnost regulace přítlaku patky - tu jsem potřebovala kvůli šití úpletů, protože jsem nechtěla pořizovat overlock ani kráčející patku. I díky šikovnému širokému podavači pobere úplet bez krčení. Konečně jsem si mohla spravit (dvojjehlou) vypárané lemy u velice pružných nátělníků jinak než v ruce.
    Pro lidi, kteří nemohou používat pedál, je skvělá možnost šití bez něj jen s pomocí tlačítka. Automatické zapošití - další užitečná věc. Pár ozdobných vyšívacích stehů je příjemným bonusem a stejně tak automatické šití knoflíkové dírky v jednom kroku.
    Po osmiletém používání mechanického stroje JANOME (který mimochodem stále bez poruchy slouží a proto jsem zůstala věrná značce), je pro mě tento elektronický jako z jiného světa. Má spoustu pozitiv a rozhodně doporučuji jeho koupi každému, kdo rád šije z úpletů a nechce (třeba z prostorových důvodů jako já) pořizovat overlock nebo se mořit s výměnou kráčející patky. Stroj přišel výborně seřízený, takže jsem mohla rovnou sednout a spíchnout dítěti kalhoty:-)
    Už pošilhávám, jakou vychytanou patku si ještě pořídím...

• , zakoupeno v Sewi - sicistroje.biz

• produkt vyhovuje mým požadavkům