Lucznik 2060 Helena

Šicí stroj Lucznik 2060 Helena je silný robustní elektronický šicí stroj s LCD displejem a automatickým odstřihem nitě pro domácnost.  Šicí stroje Lucznik 2060 Helena jsou...
10 190 Kč

70 W
Druh šicího stroje
elektronické

• , zakoupeno v Lucznik

Šiji 50.let.Začínala jsem na staré Singrovce.Polského Luzcniku jsem se obávala,ale přesvědčila mě výbava a cena.Hned první den jsem se pustila do zimní bundy z neoprénu a vatelínu.Už mám hotovo a jsem velmi spokojená.Je tichý a šlape jak hodinky.

• , zakoupeno v NEJ Šicí stroje

• Úžasný šicí stroj, má všechny možné funkce, které jsem chtěla mít
    • Asi největší počet stehů ve své cenové relaci na trhu, 2 druhy abecedy
    • Odstřih nitě, navlékač jehel, tlačítko pro šití a volba rychlosti, takže se může učit na stroji i dcera, která na pedál nedosáhne
    • Má horizontální chapač
    • Bohatě příslušenství v ceně, spousta patek, včetně kráčející
    • Má dostatečně dlouhou šňůru a zvlášť pedál (můj původní stroj měl oba kabely v jednom)
    • Na stehové desce je destička pro výměnu cívek průhledná, takže je vidět, kolik spodní nitě zbývá.
    • Chapač je z velké části plastový, tak mám trochu strach, abych ho nerozbila
    • Malý řezáček na nitě umístěný z boku je buď tupý nebo špatně konstruovaný, protože řeže hůř než ten na mém 20 let starém stroji.
    • Abeceda se mi moc líbí, ale čekala jsem větší možnosti jejího nastavení. Obyčejná tiskaci abeceda je poměrně dobře čitelná, psací hůře
    • Destička na výměnu cívek se celkem nešikovně otevírá. Nicméně už jsem si na to vypěstovala grif :-)

Stroj jako takový je úžasný, opravdu velká změna oproti mému původnímu. Tichý, krásně přede, má dostatečně široké stehy, to je dáno horizontálním chapačem. Je to asi nejvíc nadupaný stroj ve své cenové relaci.
    Největší změna je v tom, že se jedná již o elektronický stroj a jako takový má svoje specifika. Jako majitelka mechanického šicího stroje jsem se musela s tímto strojem naučit šít.
    Moc se mi líbí tlačítko na odstřih nitě, navíc obě nitě nechává v rubu. Ale je trošku víc zašmodrchaná než když se vyndá. Líbí se mi, že je vidět, kolik spodní nitě mi zbývá, ale špatně se otevírá průhledná krycí destička.
    Stroj je vybaven velkou spoustou stehů, které miluje hlavně dcerka, může si totiž vybrat jakýkoliv ozdobný steh a navíc stroj disponuje možností steh zrcadlově převrátit. Nejlépe se tyto ozdobně stehy a abeceda šijí na plátno nebo jiné pevné materiály, na úplet mi to nešlo. Ale možná když se podžehlí nebo něčím podloží, tak to půjde, já to nezkoušela.
    Do stroje lze používat pouze plastové cívky a navíc v určitém rozměru, takže jsem musela nakoupit úplně nové oproti těm, co jsem měla doma.
    Na závěr, zatím se stroj jeví jako velmi kvalitní, působí robustně, takže by měl něco vydržet, šije krásně, takže já jsem s ním velmi spokojená. Má nějaké mouchy, ale nic zásadního. Navíc je srovnatelný se strojem Lada H73A, vypadá téměř totožně, ale má více příslušenství a větší množství stehů.
    Já jsem se strojem velmi spokojena, rozhodně bych neměnila.

• , zakoupeno v www.virena.cz

Stroj je jistě skvělý. Bohužel dorazil bez českého návodu a tak jsme ho nemohli zprovoznit. Zboží bylo vráceno.

6 kg
Příkon
70 W
Druh šicího stroje
elektronické

Šicí stroje Lucznik 2060 Helena jsou vybavené 310 šicími programy vč. 2 typů abecedy a některých znaků, overlockových a dekorativních stehů, horizontálním rotačním chapačem, 10 typů automatické knoflíkové dírky a volným ramenem.

Paměť stroje umožňuje uložení kombinací dekorativních stehů a písmen pro vyšívání monogramů (bez diakritiky). Stehy lze navíc zrcadlově otočit.

Šicí stroje Lucznik 2060 Helena mají automatický odstřih nitě, regulátor rychlosti šití na stroji, tlačítko START/STOP pro šití bez šlapátka a polohování jehly nahoře / dole. Kvalitní LCD displej zobrazuje zvolený steh, nastavenou délku a šířku stehu, vhodnou patku pro nastavený steh, polohu jehly, správné napětí horní nitě a další užitečné informace. Lucznik 2060 Helena bude skvělým pomocníkem kreativním švadlenám, které hledají multifunkční šicí stroj s velkým množstvím funkcí a možností vyšívání abecedy.

Hlavní funkce :

Přehledný LCD displej - zobrazuje zvolený steh, nastavení délky i šířky stehu, vhodnou patku, polohu jehly a ideální napětí horní nitě 310 typů stehů vč. 2 typů abecedy a některých znaků, 66 dekorativních stehů a overlockové stehy 10 typů plně automatických knoflíkových dírek na 1 krok

Horizontální rotační chapač s průhlednou krytkou

Volné rameno pro snadné šití kruhových tvarů

Automatický odstřih obou nití pomocí tlačítka

Automatické zapošití

Zrcadlové otočení stehu

Vyšívání monogramů (bez české diakritiky)

Možnost uložení stehů a jejich kombinací do paměti stroje

Tlačítko START/STOP pro šití bez pedálu

Funkce polohování jehly - po každém zastavení vždy ve stejné poloze - dle volby vždy nahoře nebo dole

Plynulá regulace délky stehu až 4,5 mm

Plynulá regulace šířky stehu až 7 mm - extra široký steh

Regulace rychlosti šití přímo na stroji

Možnost regulace přítlaku patky

Zasouvací podávací zoubky - vhodné při látání

Automatický navlékač jehly

Ořez nitě umístěný na těle stroje

Vysoké zvednutí patky ještě s dodatečným přizvednutím

Navíjení niti na spodní cívku s automatickým vypnutím systému navíjení po jejím naplnění

Kvalitní osvětlení stroje

Praktická schránka na příslušenství

Rychlá výměna patek pouze na zacvaknutí

Možnost přišívání knoflíků

• Rozměry stroje : 40 x 16 x 28 cm
  • Hmotnost stroje / balení: 6 / 8 kg
  • Napětí : 230 V
  • Příkon motoru: 70 W!

Recyklační poplatek je již zahrnut v ceně stroje.

Standardní vybavení :

Patka univerzální (na stroji)

Patka pro rovný steh

Patka pro lemování

Patka pro slepý steh

Řasící patka

Patka pro overlockový steh

Zipová patka

Látací patka

Kráčející patka (horního podávání)

Vyšívací patka (patka pro saténový steh)

Patka pro přišívání knoflíků

Patka pro obšívání knoflíkových dírek

Patka pro všívání šňůrek

Vodítko

Šroubováčky (úzký a široký)

Tabulka stehů + držák

Sada jehel

Cívka (3 ks)

Štěteček

Párač

Držák špulky nitě

Kolík pro druhou špulku nitě

Pedál

Návod k obsluze v českém jazyce

Porovnání mechanických šicích strojů Lucznik

Počet stehů 34 99 99 99 211 310

Automatický navlékač

Knoflíková dírka

Počet patek v příslušenství 4 5 6 7 7 13

Délka stehu nastavitelná nastavitelná nastavitelná nastavitelná nastavitelná nastavitelná

Délka stehu max 4.00 mm 4.50 mm 5.00 mm 4.50 mm 4.50 mm 5.00 mm

Šírka stehu nastavitelná nastavitelná nastavitelná nastavitelná nastavitelná nastavitelná

Šírka stehu max 5 mm 7 mm 7 mm 7 mm 7 mm 7 mm

Šití dvojjehlou ano ano ano ano ano ano

Druhy stehů

• Asi největší počet stehů ve své cenové relaci na trhu, 2 druhy abecedy
    • Má horizontální chapač
    • Bohatě příslušenství v ceně, spousta patek, včetně kráčející
    • Chapač je z velké části plastový, tak mám trochu strach, abych ho nerozbila

Já jsem se strojem velmi spokojena, rozhodně bych neměnila.

• , zakoupeno v www.virena.cz

• , zakoupeno v Ráj šití

• šicí patky v balení
    • stolek v balení
  • , zakoupeno v Ráj šití

• Skvělá cena za moderní šicí stroj s mnoha funkcemi
    • Tichý
    • Regulace rychlosti je super vymoženost při šití komplikovanějších tvarů - stroj totiž může šít opravdu pomalu, i když omylem víc sešlápnu pedál. Naopak také může šít hodně rychle, např. při šitý dlouhých rovných švů
    • Spousta příslušenství, patek ...
    • Příjemný bonus je odstřih nitě
    • Chce to mít ten správný grif při navlékání. Ze začátku mi to moc nešlo ...