Veronica 404

5 mm
Druh šicího stroje
mechanické

• , zakoupeno v Šicí stroje Lenka

Relativně hodně muziky za relativně málo peněz, česká značka, kovové součásti.

• , zakoupeno v šicí stroje Veronica

• ne moc těžký (v porovnání s mým předchozím šicím strojem Gritzner), ale stabilní a ani při rychlejším šití se neklepe ani neskáče
    • široký výběr stehů, včetně pružných

po mnoha letech jsem se odhodlala k výměně svého šicího stroje za nový a na radu pána z opravny a prodejny šicích strojů na Průběžné ulici v Praze jsem se rozhodla pro tuto Veronicu a rozhodně nelituju :)

zatím nevím je to dárek

Maximální délka stehu
5 mm
Druh šicího stroje
mechanické

šicí stroj Veronica, šicí stroje Veronica Šicí stroj Veronica 404 přináší na náš trh novou a patentovanou funkci zabudovaného ořežu. Pouze s ořezem u šicího stroje můžete látku oříznout a obšít přesně na okraji

Parametry šicího stroje: 29 šicích programů: základní stehy, overlockové, elastické stehy, vyšívací stehy a stehy určené k šití s ořezem

Integrovaný-vestavěný ořez látky s jednoduchou manipulací, lze pouhým sklopením uvést do pracovní polohy. Není nutná jeho pracná ani složitá montáž. Jednoduchým způsobem provedete pružné sešití látky a zároveň přesné oříznutí kraje látky.

Jednokroková automatická dírka s možností automatické regulace velikosti dírky, dle velikosti použitého knoflíku

Široký a lehce dostupný ovladač zpětného chodu

Volně nastavitelná šířka stehu 0 - 7mm

Polohování jehly u rovného stehu vhodné pro šití zipů a podobně

Automatický navlékač nitě pro jednoduché navlečení do jehly bez nutnosti zastřihávání nitě

Horizontální rotační kovový chapač s prvky zabezpečení proti vyskočení a zaseknutí

Průhledná dvířka stehové desky umožňující neustálou kontrolu stavu navinutí spodní cívky

Speciální stehová deska s možností zabezpečení integrovaného ořezu pro jeho bezpečné použití

Dvojstupňový zdvih patky pro vkládání extrémně silných látek

Šití dvojjehlou pro ozdobné šití a pružné začištění lemu triček

Regulace přítlaku patky

Ovládání podávacích zoubků pro volné látaní a vyšívání

Vnitřní celokovová konstrukce dává stroji možnost širokého využití.

České popisky + podrobný a přehledný návod

Standardní příslušenství: základní patka (na stroji) patka zipová patka na přišívání knoflíků patka na šití automatické knoflíkové dírky patka na overlockový steh vodítko pro prošívání sada jehel cívka na spodní nit šroubovák malý a velký štěteček s páráčkem zádržný talířek kolík na druhou nit pedál standard a standartní příslušenství pro funkci stroje

Porovnejte si váš vybraný stroj s podobnými modely značky Veronica.

Prima 100

Druhy stehů

Odnímatelné rameno

Rozšiřující stolek

• , zakoupeno v Šicí stroje Lenka

Relativně hodně muziky za relativně málo peněz, česká značka, kovové součásti.

• široký výběr stehů, včetně pružných

zatím nevím je to dárek

• celokovový
    • silný motor
    • ořez látky
    • bohatá výbava
    • pružné stehy
    • nastavení přítlaku patku
    • málo prostoru pro navlékání nitě a práci v okolí
    • slabší světlo (vyřešilo se rychle, protože původní žárovka praskla)
    • krátká šňůra ze stroje k pedálu, pod stůl to vyjde taktak
    • údajně český výrobce, ale na stroji je made in China
    • SERVISNÍ STŘEDISKO A PORADENSTVÍ

Stroj mám přibližně půl roku a již jsem na něj našila poměrně dost. A PODRUHÉ BYCH SI JEJ NEKOUPILA! Pokud chcete vědět proč, čtěte dáke.

První rozčarování po té, co stroj přišel - na stroji je napsáno Veronica 404 vyrobeno v ČÍNĚ pro firmu Ersico... nemělo se to náhodou vyrábět tady? Naštěstí je výstupní kontrola prováděna na každém kusu stroje, takže si řeknete, že to snad všechno bude v pořádku.

Navléknout nit do jehly není jednoduché, je tam jednoduše málo místa. Z tohoto důvodu i výměna jehly není zrovna pohodlnná. Navlékač nitě chce trochu cviku a grif, ale dá se to.

Po zaregistrování na stránkách výrobce máte prodlouženou 5letou záruku a poradenství zdarma. Napsala jsem tedy výrobci, že si s pár věcmi nevím rady - např. jak mám zapošít, když chci použít ořez. Bylo mi odpovězeno, že mě měl poučit prodejce (cituji: "Snad jste stroj nekupovala na internetu???"). Kupovali jsme na internetu u autorizovaného prodejce značky Veronica. Tedy poradenství evidentně nefunguje.

V manuálu není, jak přesně se stroj maže, také poradenství je hluché, viz. předchozí odstavec.

Rozhodla jsem se stroj reklamovat. Došla jsem k závěru, že nebyl správně nastaven z výroby a připraven k šití, jak výrobce prohlašuje. Stroj nedokázal šít všechny materiály tak, aby ani na jedné straně látek nebyly vidět smyčky nití (jak je uvedeno v manuálu). Regulace napětí horní nitě nemělo na steh velký vliv. Přístup prodejce normální a rychlý. Dostala jsem papíry k vyplnění, poslali kurýra, ten stroj odvezl výrobci. Komunika s výrobcem ale byla příšerná - stroj opravili velmi rychle, to ano. Můj stroj ale poslali jinam a mě přišel overlock od jiné paní. Zásilka byla nedoručitelná, přestože jsme si s výrobcem volali ohledně adresy. Řešila jsem to s poštou a při telefonických hovorech s výrobcem jsem vždy měla pocit jako kdybych za vše mohla já. Paní na druhém konci byla velmi nepříjemná. To už jsem dlouho nezažila.

Nakonec stroj asi po třech týdnech skutečně přišel poštou. Po otevření krabice se strojem jsem málem vyletěla z kůže. Servisák popsal, že nastavil stroj a ten šije všechny materiály viz přiložené vzorky - vzorků 5, v žádném případě to nebyly ani všechny základní materiály. Žádný úplet, nic elastického nebo třeba len, fleece, softshell... a na všech vzorcích byly vidět smyčky u stehů na jedné straně. V popisu opravy je napsáno, že toto je u moderních strojů v pořádku, viz manuál. V manuálu je ale přece úplně něco jiného. V popisu závady jsem také vypichovala, že naprosto není možné šít dvojjehlou. To se nikdo neobtěžoval vyzkoušet.

Dále je v popisu opravy napsáno, že "standardní nastavení horní nitě je 5-7, viz manuál". V manulu je 4, na stroji je 4 ve čtverečku. Když jsem stroj vybalila z krabice, byla udělána nová riska na kolečku nastavení horní nitě u čísla 6 silným lihovým fixem.

Po vyzkoušení stroje jsme zjistili, že napětí horní nitě se chová jiank, lépe. Takže stroj byl opraven. Ale v popisu opravy o tom není ani slovo.

Závěr:
    Stroj není špatný, ale po zkušenosti, jak funguje jejich servisní středisko, bych si už nic od firmy Veronica nekoupila.

• , zakoupeno v šicí stroje Veronica

• Kvalitní, zajímavé funkce za dobrou cenu
  • , zakoupeno v Ráj šití

• pěkný stroj a funguje
  • , zakoupeno v šicí stroje Veronica

Mam spatnou motoriku,samonavlikaci jehla mi nejak nejde,navlikam postaru s ockem, trochu hur jde otaceni koleckem na programy,snad se vychodi, jinak ok

• , zakoupeno v šicí stroje Veronica

Zatím vše funguje tak jak má

• , zakoupeno v NEJ Šicí stroje

Značku jsem vybrala na základě doporučení od poloprofesionální švadlenky. Stroj má kovové tělo i součástky a mnoho funkcí, prý vydrží dlouho a hodně (nemám důvod nevěřit, sama na Veronice šije - má doma několik strojů této značky).
    Stroj dorazil rovnou připraven na šití, což je skvělý bonus. Jsem začátečnice a na stroji se mi šije dobře, občas mám trošku potíže s vytažením spodní nitě, ale s tím jsem bojovala vždy i u starého stroje... Věřím, že to ještě "dostanu do ruky".
    Stroj má praktickou přihrádku pro úschovu příslušenství, je skladný, lze k němu dokoupit praktický pevný plastový kryt - myslím, že má vše, co je třeba. Možná bych uvítala jedině delší šňůru k pedálu. Pro zapojení do sítě používám prodlužovačku, jinak bych nedosáhla do zásuvky (šiji v kuchyni na stole).
    Od stroje očekávám, že vydrží dlouho a nebude třeba zásadních oprav. Stroj na mě svým zpracováním působí tak, že by se moje očekávání mohlo splnit. Nicméně obchod, kde jsem nakoupila, garantuje opravy i s vlastním odvozem stroje, takže kdyby se něco stalo, budu mít s opravou méně starostí.

• , zakoupeno v Ráj šití

• vše